IEG6-1-62-10.0-01-V
Sensata / AIRPAXCircuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A
Search Keywords: IEG616210001V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IEG6-1-62-10.0-01-V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
N/A
Number of Poles:
1
Current Rating:
10 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C