IEGH66-1-62-30.0-A-01-V by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IEGH66-1-62-30.0-A-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 30A 250VAC
DESCRIPTION
Search Keywords: IEGH66162300A01V
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IEGH66-1-62-30.0-A-01-V
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
30 A
Terminal Design:
Screw
Operating Temperature:
-40 to 85 °C