IULHK11-1REG4-62-10.0-01 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IULHK11-1REG4-62-10.0-01
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 10A 250VAC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IULHK111REG46210001
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IULHK11-1REG4-62-10.0-01
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
10 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C