LE7-63-1753 by sprecher + schuh
Image is representational - see mfr. specs
LE7-63-1753
Sprecher + Schuh
Disconnect Switch - LE7 Series - 3 Pole - 63A - 240/480/600VAC - 50/60Hz.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The LE7-63-1753 from Sprecher + Schuh is disconnect switch LE7 series with 3 pole, 63A current rating, 240/480/600VAC voltage rating and 50/60Hz frequency.