KDE1206PHS2 by sunon
Image is representational - see mfr. specs
KDE1206PHS2
Sunon
DC Fan Axial Sleeve Bearing 12V 10.2V to 13.8V 17.8CFM 31dB 60 X 60 X 15.5mm
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: KDE1206PHS2
Supplier:
Sunon
Part No:
KDE1206PHS2
COO:
CN
ECCN:
EAR99
200
Category:
DC Fan
Dimension:
60 x 60 x 15.5 mm
Voltage Rating:
12 V
Power Rating:
1.9 W
Maximum Airflow:
17.8 CFM
Noise Level:
31 dB
Special Features:
N/A
Termination:
Lead Wire
Housing Material:
Polybutylene Terephthalate Plastic
Operating Temperature:
-10 to 70 °C