PS100GBL by superior electric
Image is representational - see mfr. specs
PS100GBL
Superior Electric
Conn Binding Post SKT 1 POS ST Cable Mount 1 Port
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PS100GBL
Supplier:
Superior Electric
Part No:
PS100GBL
COO:
US
ECCN:
EAR99
10
Type:
Binding Post
Gender:
SKT
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Cable Mount
Number of Contacts:
1
Wire Size:
N/A
Maximum Current Rating:
100 A
Operating Temperature:
N/A
Dimension:
96.8 x 31.8 mm