EMK107BBJ106MA-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK107BBJ106MA-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 10uF ±20% - 16VDC - X5R - 0603 - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK107BBJ106MAT
Part No:
EMK107BBJ106MA-T
Alias/AKA:
CEEMK107BBJ106MA-T
EAR99
4000
Capacitance Value:
102227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%