HMK325B7225KN-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
HMK325B7225KN-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 2.2uF ±10% - 100VDC - X7R - 1210 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The HMK325B7225KN-T is SMD multilayer ceramic capacitor with dimensions 3.2mm x 2.5mm x 1.9mm.
Search Keywords: HMK325B7225KNT
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
HMK325B7225KN-T
Alias/AKA:
CGHMK325B7225KN-T
COO:
KR
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
2.2 uF
Voltage:
100 VDC
Package/Case:
1210
Tolerance:
10 %