JMK212BBJ226MGHT by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
JMK212BBJ226MGHT
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 22uF ±20% - 6.3VDC - X5R - 0805 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: JMK212BBJ226MGHT
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
JMK212BBJ226MGHT
Alias/AKA:
CEJMK212BBJ226MGHT
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
222227uF
Voltage:
6.32253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%