NR6020T4R7N by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
NR6020T4R7N
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2A 0.0696Ohm DCR 2424 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: NR6020T4R7N
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
NR6020T4R7N
COO:
PH
ECCN:
EAR99
2500
Package Type:
REEL
Inductance:
4.7 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
30 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
2 A
Maximum DC Resistance:
0.0696 Ohm
Operating Temperature:
-25 to 120 °C