S23P50/100D15 by tamura
Image is representational - see mfr. specs
S23P50/100D15
Tamura
Hall Effect Current Sensors ...
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: S23P50100D15
Supplier:
Tamura
Part No:
S23P50/100D15
COO:
CN
ECCN:
EAR99
400
Package Type:
CARTON
Maximum Sensing Current:
±110, ±160 A
Sensitivity:
0.5mA/A
Output Type:
Current
Sensing Current Type:
AC,DC
Mounting:
PCB Through Hole
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Dimension:
33.3 x 15.73 x 23 mm