CGA6P3X7S1H106M250AB by tdk corporation
Image is representational - see mfr. specs
CGA6P3X7S1H106M250AB
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 10uF ±20% - 50V - X7S - 1210 - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CGA6P3X7S1H106M250AB
Supplier:
TDK Corporation
Part No:
CGA6P3X7S1H106M250AB
Yes
1
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
10 uF
Voltage:
50 VDC
Package/Case:
1210
Tolerance:
20 %