Z100-8-LAN-U
TDK-LambdaBench (AC/DC) Power Supply - 800W - 85 to 265VAC Supply - 0 to 100VDC | 0 to 8A Output - LAN Interface - USA Cable.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The Z100-8-LAN-U bench power supply has programmable, RS232, RS485 and USB interface. Dimensions of this power supply are: 13.780" L x 2.756" W x 3.268" H (350.00mm x 70.00mm x 83.00mm). Operating temperature range is from 0 to 50°C.