ZUP10-20/LU by tdk-lambda
Image is representational - see mfr. specs
ZUP10-20/LU
TDK-Lambda
Bench (AC/DC) Power Supply - 200W - 85 to 265VAC Supply - 0 to 10VDC | 0 to 20A Output - Output Jacks up to 60V Output Models - USA AC Cable.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
The ZUP10-20/LU bench power supply has memory, programmable, RS232, RS485 and USB interface. Dimensions of this power supply are: 13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm). Operating temperature range is from 0 to 50°C.