HSA51K5J by te connectivity / cgs brand
Image is representational - see mfr. specs
HSA51K5J
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 1.5 kOhms ±5% - 10W - Chassis Mount - Solder Lugs
DESCRIPTION
Search Keywords: HSA51K5J
Supplier:
TE Connectivity / CGS Brand
Part No:
HSA51K5J
Alias/AKA:
COO:
IN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Box
Technology:
Wirewound
Case Style:
Aluminum Housed
Mounting:
Flange Mount
Power Rating:
10 W
Termination Style:
Axial
Resistance Value:
1.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±30 ppm/°C