HSC200100RJ
TE Connectivity / CGS BrandResistor Wirewound 100 Ohm 5% 200W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray ...
DESCRIPTION
The HSC200100RJ from TE Connectivity / CGS Brand is flange mount wirewound resistor with 100 Ohms resistance, 5% tolerance and 200W power. This resistor has ±50ppm/°C temperature coefficient and comes in aluminum housing. Dimensions of this resistor are: 3.543" L x 2.874" W x 1.654" H (90.00mm x 73.00mm x 42.00mm). Operating temperature range is from -55°C to 200°C.