SQMW71R0J by te connectivity / cgs brand
Image is representational - see mfr. specs
SQMW71R0J
TE Connectivity / CGS Brand
Res Wirewound 1 Ohm 5% 7W ±300ppm/°C Ceramic RDL
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SQMW71R0J
Supplier:
TE Connectivity / CGS Brand
Part No:
SQMW71R0J
Alias/AKA:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Box
Termination Style:
Radial
Power Rating:
7 W
Resistance Value:
1 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±300 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 250 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
13 x 9 x 39 mm
Terminal Pitch:
5 mm