36AYC10B by te connectivity / corcom brand
Image is representational - see mfr. specs
36AYC10B
TE Connectivity / Corcom Brand
Power Line Filter 50Hz/60Hz 36A 480VAC Terminal Block Flange Mount ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Filter - EMI/RFI
  • Filter Type = Power Line
  • AYC (16-180 Amp) Series
  • 3 Phase WYE Application, High Noise Industrial Application
  • Mount Style = Flanged
Search Keywords: 36AYC10B
Supplier:
TE Connectivity / Corcom Brand
Part No:
36AYC10B
Alias/AKA:
COO:
IN
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Pack
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
480 VAC
Maximum Current Rating:
36 A
Operating Frequency:
50,60 Hz
Operating Temperature:
-10 to 40 °C
Dimension:
263 x 145 x 64 mm