CFR50J51K by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CFR50J51K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - 51 Kohm (+/-) 5% - 0.5W - 350V - Through Hole - -55°C to +155°C - Ammo Box
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CFR50J51K
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CFR50J51K
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
51 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
-1200 to 0 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Ammo Pack
Dimension:
9 x 3 mm
Terminal Pitch:
N/R
IN STOCK: 2,896
Ships today, if you order in
Buy all 2,896 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000