CRG0603F10M
TE Connectivity / Neohm BrandThick Film Resistor - SMD 0603 - 10 Mohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 10 Mohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Product Highlights:
- CRG Series
- Resistance Selection = M ?
- Resistance = 10M ?
- Power Rating = .10 W
- Tolerance = 1 %