CRG0603F1R0 by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0603F1R0
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 1 ohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 400ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
DESCRIPTION