K10N-11A11-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
K10N-11A11-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VAC 10A DPDT (( 27.2mm 20.8mm 41.75mm)) Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: K10N11A1124
Part No:
K10N-11A11-24
EAR99
AC Coil Voltage:
24 V
Maximum Current Rating:
15 A
Mounting:
Socket
Termination Style:
0.187Quick Connect/Solder
Operating Temperature:
-45 to 70 °C
Coil Resistance:
160 Ohm