K10N-11D11-110 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
K10N-11D11-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A DPDT (( 27.2mm 20.8mm 41.75mm)) Socket
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: K10N11D11110
Part No:
K10N-11D11-110
COO:
MX
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
Pack
DC Coil Voltage:
110 V
Maximum Current Rating:
15 A
Mounting:
Socket
Termination Style:
0.187Quick Connect/Solder
Operating Temperature:
-45 to 70 °C
Coil Resistance:
11 KOhm