K10P-11D11-110 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
K10P-11D11-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A DPDT (( 27.2mm 20.8mm 41.75mm)) Socket
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: K10P11D11110
Part No:
K10P-11D11-110
EAR99
1
DC Coil Voltage:
110 V
Maximum Current Rating:
15 A
Mounting:
Socket
Operating Temperature:
-45 to 70 °C
Coil Resistance:
11 KOhm