KRPA-11DG-125
TE Connectivity / P&B BrandGeneral Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 125VDC Coil - 10A Contact - 240VAC Switching - Non Latching Coil - Plug In, 8 Pin (Octal) - Socketable.
DESCRIPTION
The KRPA-11DG-125 is general purpose relay with operating temperature range from -45°C to 70°C.