PRD-11DH0-48 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
PRD-11DH0-48
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 48VDC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PRD11DH048
Part No:
PRD-11DH0-48
EAR99
1
DC Coil Voltage:
48 V
Operating Temperature:
-55 to 80 °C