W58-XC4C12A-15 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W58-XC4C12A-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 15A 250VAC/50VDC ...
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • W58 Series
  • Number of Poles = 1
  • Actuator Style = Push to Reset
  • Current Rating = 15 Amps.
  • Button Color = White with Black Rate Marking, Red Trip Band
Search Keywords: W58XC4C12A15
Supplier:
TE Connectivity / P&B Brand
Part No:
W58-XC4C12A-15
Alias/AKA:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Tray
Type:
Thermal
Voltage Rating:
250,50 VAC|VDC
Number of Poles:
1
Current Rating:
15 A