FN2010-20-07 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN2010-20-07
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Wire Lead Flange Mount
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: FN20102007
Supplier:
Part No:
FN2010-20-07
Alias/AKA:
801261-SF
COO:
TH
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
Box
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
54 x 85 x 30.3 mm