FN2090A-20-06 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN2090A-20-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter Multi-Stage EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Solder Lug Flange Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: FN2090A2006
Supplier:
Part No:
FN2090A-20-06
Alias/AKA:
802522-SF
COO:
TH
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
Box
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
20 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
57.5 x 113.5 x 45.4 mm