FN3270H-35-33 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN3270H-35-33
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter - Installation - 35 A - 520 VAC - EMI - RFI - Quick Connect. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: FN3270H3533
Part No:
FN3270H-35-33
Alias/AKA:
806167-SF
EAR99
12
Maximum Voltage Rating:
520 VAC
Maximum Current Rating:
35 A
Operating Frequency:
0 to 60 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
70 x 180 x 68 mm