F12-200-C2 by triad magnetics
Image is representational - see mfr. specs
F12-200-C2
Triad Magnetics
Power Transformer 4200Vrms 2.5VA 6Term. PC Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: F12200C2
Supplier:
Triad Magnetics
Part No:
F12-200-C2
COO:
PH
ECCN:
EAR99
1
Primary Configuration:
Single
Primary Side Voltage:
115 V
Secondary Configuration:
Dual
Secondary Side Voltage:
12.6,6.3 V
Secondary Side Current:
200 mA
Power Rating:
2.5 VA
Mounting:
Through Hole
Dimension:
34.925 x 28.575 x 30.15 mm