FS36-030-C2 by triad magnetics
Image is representational - see mfr. specs
FS36-030-C2
Triad Magnetics
Power Transformer 4200Vrms 1.1VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: FS36030C2
Supplier:
Triad Magnetics
Part No:
FS36-030-C2
COO:
PH
ECCN:
EAR99
1
Primary Configuration:
Dual
Primary Side Voltage:
115,230 V
Secondary Configuration:
Dual
Secondary Side Voltage:
2X18 V
Secondary Side Current:
2X30 mA
Power Rating:
1.1 VA
Mounting:
Through Hole
Dimension:
36mm x 29mm x 28.7mm