USTF92252303T by u.s. toyo fan
Image is representational - see mfr. specs
USTF92252303T
U.S. TOYO Fan
AC Fan Ball Bearing 230V 0.068A 9W 60Hz 3200RPM 35CFM 39dB Flange Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: USTF92252303T
Supplier:
U.S. TOYO Fan
Part No:
USTF92252303T
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10
Category:
AC Fan
Dimension:
92 x 92 x 25 mm
Voltage Rating:
230 V
Power Rating:
9 W
Maximum Airflow:
35 CFM
Noise Level:
39 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Aluminum Alloy
Operating Temperature:
-40 to 70 °C
IN STOCK: 8
Ships today, if you order in
Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 10