ABS07L-32.768KHZ-T by abracon
Image is representational - see mfr. specs
ABS07L-32.768KHZ-T
Abracon
Ultra Low Profile SMD Crystal - 32.768KHZ ±20ppm - 12.5pF - -40°C to +85°C - Tape&Reel ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ABRACON ABS07L-32.768KHZ-T is an ultra-low profile Surface Mount Device (SMD) crystal with a frequency of 32.768KHZ and a tolerance of ±20ppm. It features a capacitance of 12.5pF and operates in temperatures ranging from -40°C to +85°C. This crystal is provided in a convenient Tape & Reel packaging, making it suitable for automated assembly processes.