3296Z-1-103LF
3296Z-1-103LF
In Stock: 30
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3296Z-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296Z-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296Z1103
Part No:
3296Z-1-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
100
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 4.83 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C