3339P-1-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3339P-1-103LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.5W(1/2W) - 4(Elec)Turn - 7.62 X 6.35mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3339P1103LF
Part No:
3339P-1-103LF
COO:
CR
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.35 x 7.62 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C