ECA-1HM100I by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1HM100I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 65mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1HM100I
Part No:
ECA-1HM100I
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
50 VDC