4114R-1-471LF
4114R-1-471LF
In Stock: 561
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
4114R-1-471 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-1-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R1471
Part No:
4114R-1-471
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
7
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
470 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C