4306R-101-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R101103LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4306R-101-103LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
35
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Number of Terminals:
6
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C