4606X-102-561LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-561LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102561LF
Part No:
4606X-102-561LF
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
560 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C