4608X-101-123LF
4608X-101-123LF
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
4608X-101-123 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-101-123
Bourns
Res Thick Film NET 12K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X101123
Part No:
4608X-101-123
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
12 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C