4608X-102-270LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-270LF
Bourns
Res Thick Film NET 27 Ohm 1 Ohm 1W A±250ppm/A°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X102270LF
Part No:
4608X-102-270LF
COO:
CN
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
27 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C