CM100505-6N8JL by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CM100505-6N8JL
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 320mA 300mOhm DCR 0402 T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: CM1005056N8JL
Supplier:
Bourns
Part No:
CM100505-6N8JL
COO:
TW
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Inductance:
6.8 nH
Type:
General Purpose Chip
Impedance:
N/A
Tolerance:
5 %
Technology:
Laser Cut
Maximum DC Current:
320 mA
Maximum DC Resistance:
300 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 100 °C