MH1608-601Y by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MH1608-601Y
Bourns
Ferrite Bead - High Current Chip - 600 Ohm - 0603 [1608 Metric] - 1 A - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MH1608601Y
Supplier:
Bourns
Part No:
MH1608-601Y
COO:
CN
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Dimension:
1.75 x 1 x 1mm mm
Family:
MH
Impedance:
600 Ohm
Case Size:
0603
Maximum DC Current:
1 A