EGPA350ELL222ML30S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EGPA350ELL222ML30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 0.023 Ohm 3160mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EGPA350ELL222ML30S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EGPA350ELL222ML30S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 30 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
35 VDC