EKMF250ELL470ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMF250ELL470ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 154mA 2000h 105°C Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMF250ELL470ME11D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMF250ELL470ME11D
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
1
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Voltage:
25 VDC