EKMG350ELL331MJC5S
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 350mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 350mA 1000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKMG350ELL331MJC5S
Part No:
EKMG350ELL331MJC5S
HTS:
COO:
CN
Supplier Standard Pack:
2000
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 12.5 mm
Voltage:
35 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 3,900
Ships today, if you order in
Minimum Order Quantity: 100
Qty
Unit Price
100
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
02P MTA156 HDR ASSY RN STR F/L
JPT REC 2.8 Contact SRC Au
CRH-20470
RC Networks - CRH Series - 0.22uF - 47 Ohm - 500VAC.
CRH-50270
Spark Quenchers - 3Ph - 0.47 µF - 27 Ohm