EKMG500ELL220ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG500ELL220ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 65mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG500ELL220ME11D
Part No:
EKMG500ELL220ME11D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 3
Ships today, if you order in
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 250