EKMQ350ELL222ML25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMQ350ELL222ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 0.106 Ohm 1340mA 1000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMQ350ELL222ML25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMQ350ELL222ML25S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Voltage:
35 VDC