EKMS451VSN271MQ50S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMS451VSN271MQ50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 1380mA 3000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMS451VSN271MQ50S
Part No:
EKMS451VSN271MQ50S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
270 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
25.4 x 50 mm
Termination Style:
Snap-In
Voltage:
450 VDC